Pajzsmirigy reflexzónái a talpon

Pajzsmirigy reflexzónái

Mely reflexzónákat masszírozzuk a talpon, ha pajzsmirigy problémánk van?

Mielőtt neki fogunk a talpunk kezelésének, tanulmányozzuk át az alábbi képet. Melyek a pajzsmirigy reflexzónái. Ki is nyomtathatjuk, és magunk mellé téve segíthet a masszázsban. Keressünk magunknak olyan időpontot, amelyet minden nap magunkra tudunk fordítani. Az ideális az lenne, ha zavartalanul tudnák testünkre figyelni. Összpontosítani a gyógyulásra, és figyelni azokra az érzetekre, amelyek a masszírozás közben jelentkeznek. Fontos, hogy közben arra gondoljunk, hogy a pajzsmirigy működésünk gyógyul és jól érezzük magunkat.

Hogyan fogjunk neki a kezelésnek?

Használjunk zsírosabb krémet, természetesen nem kell sok, mindig csak kis mennyiséget vigyünk fel. Éreznünk kell, amit csinálunk, mit tapintunk ujjainkkal.

Először bemelegítjük a kezünket, szoktatjuk a lábunkat a kezeléshez. Először csak simítsuk át a talpakat, a lábfejet. Egyre erősebb mozdulatokkal nyomkodjuk át a lábunkat. Ezek után jöhetnek a pajzsmirigy reflexzónái, problémákhoz tartozó területek masszírozása.

A pajzsmirigy reflexzónái hol helyezkednek el?

A pajzsmirigy problémákhoz tartozó reflexzónák területei

A talpunkon a fenti képen látható pajzsmirigyhez tartozó reflexzónákat kell masszíroznunk.

Milyen szerepet töltenek be a pajzsmirigy reflexzónái?

A narancssárga sáv a pajzsmirigy reflexzónája. A lábujjak tövétől kiindulva, hüvelykujjal húzzuk lefelé irányuló mozdulattal. Többször egymás után.

A sötétkék terület a pajzsmirigy kiegészítő reflexzónája. Fentről lefelé masszírozzuk.

A lila színnel jelzett terület a mellékpajzsmirigy pontja. Szorosan kapcsolódik a pajzsmirigyünkhöz. Körkörös mozdulattal, ujjbeggyel nyomjuk, közepes erősséggel.

A zöld színnel jelölt rész, a mellékvese területe. Ezt azért kezeljük, mert ö felel a gyulladásos tünetekért.

A citromsárga területet jelző rész a hipofízis. Ő felügyeli a pajzsmirigy működését. Akár körömmel ingereljük, erősen nyomva, hogy szinte kellemetlen legyen.

A fehér színnel jelzett pont a tobozmirigy, amely a hipofízis működését ellenőrzi.

A piros színnel jelölt reflexzónát Ca pontnak nevezzük. Szorosan kapcsolódik a pajzsmirigy működéshez. Masszírozhatjuk, nyomhatjuk erősen behajlított mutató ujj ujjpercével. Minden olyan mozgás segíthet, amely ezt a pontot ingerli. Ilyen mozgások a futás, kocogás, ugrálás. Bár mi, ami a sarok ütésével jár. Leülhetünk egy székre, majd felváltva a lábunkat felemeljük, majd leejtjük, hogy a sarkunkra érkezzen.

A kezelés befejezésekor végezzünk lazító, simító mozdulatokat. Vegyük a lábfejünket, talpunkat a két kezünk közé és tartsuk ott legalább két percig. Mindkét lábunkon végezzük el a kezelést. Naponta legalább egyszer végig kell menni a jelölt területeken.

Mindenképpen menjünk el reflexológushoz, hiszen ő átfogó kezelést fog adni. Segít az önkezelés megtanításában is. Folyamatos kontrollal tudunk dolgozni az egészségünkön. Reflexzóna terápia alkalmával szakembernél nem csak ezeket a területeket masszírozzuk, hanem más szervrendszerek is kezelésre kerülnek. Így adják a teljes kezelést.

Az előző cikkekben olvashatsz a Bach virág esszenciákról, az aromaterápiáról, a pajzsmirigy rendellenességet kiváltó lelki okokról. Megmutatom a pajzsmirigy rendellenességben használatos kéztartást, mudrát is.

A cikk előző részeit itt olvashatod: https://bhgyogyasz.hu/blog/

Amennyiben érdekelnek az további kezelési lehetőségek, úgy látogass el weboldalamra, ahol bővebb információkat találsz.: https://bhgyogyasz.hu

Telefonszám: +36(30)724-4434

Email: info@bhgyogyasz.hu

Picture of Bank Henriett

Bank Henriett

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hasonló cikkek

3-1-2 Meridiántorna

Meridián torna indul

A 3-2-1 meridián torna egy olyan gyakorlatsor, amely az ősi kínai bölcsességet használja fel azért, hogy hosszan élhessünk egészségesen. Kinek ajánljuk? ✔️ Aki szereti a nyugodt, nem megerőltető mozgást,✔️ Atszellemülve végezné a gyakorlatokat✔️ Érdekli a hagyományos kínai szemlélet✔️ Érzi a

Tovább olvasom »
Kineziológiai tapasz

Mi az a Kineziológiai szalag vagy más néven KINEZIO TAPE?

A kineziológiai szalag (vagy kineziotape) egy rugalmas, textil alapú ragasztószalag, amelyet különböző sport- és gyógyászati célokra használnak. Az 1970-es években fejlesztette ki egy japán kiropraktőr, Dr. Kenzo Kase, és azóta világszerte népszerűvé vált a fizioterápiában és a sportrehabilitációban. Rugalmas és

Tovább olvasom »